Haigena käiakse tööl varasemast harvem

Kui külmetus kallal, pole mõtet tööle kippuda. Pigem tuleks end kodus ravida. FOTO: Arhiiv / Lõuna-Eesti Postimees

CVKeskus.ee värskest küsitlusest selgub, et kui eelmisel aastal käis haigena tööl 93 protsenti küsitletuist, siis tänavu langes haigena tööl käivate töötajate osakaal 84 protsendini.

«Aasta-aastalt oleme täheldanud haigena tööl käimise trendi vaikset langust – aastal 2013 läks tõbistena tööle koguni 95 protsenti töötajatest, tänavu on aga haigena tööl käinud 84 protsenti küsitletud töötajatest,» ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

«Peame tõdema, et ka 84protsendiline haigena tööl käivate inimeste osakaal on endiselt liiga suur, kuid mõtteviisis on märgata õnneks ka positiivseid muutusi,» lisas ta.

Haigena tööl käivate töötajate vähenemisele on Auväärti sõnul mõju avaldanud rakendunud seadusemuudatus, mis võimaldab tööandjatel soodsamatel tingimustel hüvitada haiguspäevi juba alates teisest päevast. «Teine suur mõjutaja on kindlasti avalik arvamus,» lisas Auväärt. «Kui lähemad kolleegid sulle pidevalt mõista annavad, et ei taha samuti haigeks jääda, hakkab see vaikselt mõjuma.»

Paljud tõbistena tööl käivad töötajad tunnistasid, et teisiti jääks nende töö lihtsalt tegemata – eriti oli taolist suhtumist märgata finantsvaldkonnas, kus iga neljas mittetervena käinud töötaja ei saanud oma kohustusi lihtsalt kolleegile delegeerida.

Enim on haigena tööl käimist ette tulnud turunduse- ja reklaamivaldkonnas ning assisteerivatel ametikohtadel töötavatel töötajatel, kus üle 90 protsendi vastanutest olid haigena tööl käinud. Lisaks on haigena tööl käimise näitaja keskmisest kõrgem müügisektoris, ehituses ja kinnisvaras, infotehnoloogias, tööstuses ja tootmises, finantsvaldkonnas ja ka riigisektoris.

Tagasi üles
Back