Kirikut kütavad moodsad kiirgurid

Valga Jaani kiriku organist Jüri Goltsov ütles, et kiirguri töötamisel tekkiv 40detsibelline müra tema orelimängu kuidagi ei sega. Keskkütet ei saa kirikusse paigaldada, kuna õhu liigne kuivus ohustaks hinnalist orelit. FOTO: Tiit Loim / Lõuna-Eesti Postimees

Kui enamik Eesti kirikuid on talvel jääkülmad, siis Valga Jaani kirikule pole soe ruum peagi enam vaid unistus. Varsti jõuab kohale viimane kolmest soojuskiirgurist, mis külaliste elu mugavamaks teevad.

Tellijale Tellijale

Eelmise sügise küttis kirik oma saali Bullerjani ahjuga, aga nad otsustasid seadet vahetada, kuna sellega kütmine oli rikkunud korstna ja osutus ohtlikuks. Kirikuõpetaja Margus Suvi kuulis, et nii Räpina kui Põlva kirikud kasutasid soojuskiirgureid ja olid nendega rahul.

Seetõttu otsustas Jaani kirik hankida kolm soojuskiirgurit Weltem WHO-205. Üks neist jõudis kohale mullu, äsja saabus ka teine ja kolmaski on ostetud ning peaks varsti Tartust saabuma. «Selle mõte oli, et saaksime sügiseti või külmemal ajal pikendada kultuuritegevust kirikus ja korraldada kontserte,» ütles Suvi.

24.01.2022 27.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto