Lõuna-Eesti päästjad naasid rahvusvaheliselt võistluselt kõrgete kohtadega

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Indiast võistlustelt heade tulemustega saabunud päästjate vastuvõtt lennujaamas.

FOTO: Päästeamet

Viis Eesti päästjat võtsid Indias Mumbais kahepäevasel heategevuslikul võistlusel Fire Combat 360 mõõtu mitmesaja võistlejaga, kus üksikarvestuses jõudsid kolm neist poodiumile.

Eesti päästjaid esindasid võistlusel Rauno Ojamägi Kohila päästekomandost, Kristjan Mikk ja Alor Kasepõld Tõrva komandost, Sander Kaasik Mustvee komandost ja Mari Plaado Räpina komandost.

Oma vanuseklassis saavutasid nii Sander Kaasik kui Alor Kasepõld teise koha ning naiste arvestuses tuli Mari Plaado kolmandale kohale. Meeskondlikus arvestuses lõpetati veerandfinaalis.

Meeskond komplekteeriti peamiselt päästeameti kutsemeisterlikkuse võistluse „Pritsumees“ tulemuste pealt, kus kõik võistlejad on olnud silmapaistvad. Fire Combat 360 võistlusel tuli osalistel läbida erinevaid ülesandeid, näiteks ronida viiekorruselise torni otsa, vinnata üles mitmekümne kilone raskus, tassida mitukümmend kilo kaaluvat nukku, ja seda kõike ajaga võidu joostes.

„India erineb Eestist nii palju, ainuüksi juba näiteks oma sooja kliima poolest, mis ka võistlemise üksjagu raskemaks muutis,“ sõnas Sander Kaasik.

„Võistluse eel oli küll närv sees, aga pärast starti närv kadus ja kõik läks hästi,“ lisas Kristjan Mikk.

Päästjad jäid oma tulemustega rahule ja sõnasid, et sellise tulemuse pealt on ainult hea edasi minna.  

Võistlusel osales 20 tiimi 16-st eri riigist üle maailma ning võistluse eesmärgiks oli näidata nii päästjate ohtlikku tööd kui ka koguda raha hukkunud päästjate perede toetuseks. Päästjate sõidu ja majutuse tagas võistluste korraldusmeeskond ja võistlejaid toetas riietusega päästeamet.

Järgmine taoline võistlus toimub jaanipäeva paiku Poolas.

Tagasi üles