Mess toob kohale paarkümmend tööandjat

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Töömessil on kohal ka karjäärinõustajad.

FOTO: Arvo Meeks

Teisipäeval toimub Põlva kultuuri-ja huvikeskuses järjekordne – seekord juba kolmas – Eesti Töötukassa korraldatud töö- ja karjäärimess. Uksed on avatud kella 10– 13.

Oma ettevõtet on tutvustamas ligi 20 tööandjat, lõviosa neist Põlvamaalt. Pakkumisel on nii suvised hooajatööd kui pikaajalise lepinguga töökohad. Tööandjad on valmis tööle võtma vähenenud töövõimega inimesi.

Töötukassa Põlvamaa osakonna juhataja Katri Mandeli sõnul on tööandjaid lisaks Põlvamaale ka Võru-, Tartu- ja Valgamaalt.

«Oluline osa messist on töövahendusel – võimalus tööandjatega silmast silma kohtuda, töötingimuste üle arutleda ja huvipakkuva kohta küsida on lisaväärtus, mida messile tulek pakub. Tööandjad pakuvad töökohti erinevates valdkondades: alates arstidest hooldustöötajani, insenerist tootmistööliseni, demineerijast klienditeenindajani. Kokku on meil pakkuda üle 150 töökoha,» kõneles Mandel.

Ta kinnitas, et töötukassa julgustab inimesi tulema töömessile ja otse küsima tööandjalt töötingimuste, ootuste, palga, soodustuste ja muu huvipakkuva kohta. «Tule ja küsi otse tööandjalt, ilma et oleksid veel jõudnud kandideerida. Kui täna ei ole tööandjal sulle tööd pakkuda, siis tule ja anna oma soovist talle teada.»

Kohal on ka kolm kutsekooli. Tööotsimise, karjääri- ja haridustee valikute osas saab küsida nõu töötukassa karjäärinõustajatelt. Oma teenuseid ja võimalusi tutvustavad koostööpartnerid. Messiga samal ajal saab kuulata ettekandeid töötukassa pakutavatest õppimisvõimalustest töötavatele inimestele ning tulumaksumuudatustest. Teistes Euroopa riikides töötamisega seonduva kohta saab küsida EURES nõustajalt.

Tagasi üles