Riigikogulane: sünnitusosakonnad Valgas ja Põlvas peavad säilima

Jaak Madison

FOTO: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Vabariigi valitsusel lasub kohustus tagada, et Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakondi kinni ei pandaks, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

«Põlva ja Valga sünnitusosakondade sulgemisega ei tohi leppida põhjendusel, et vaja on kulusid optimeerida. Regionaalpoliitiliselt elutähtsatest asutustest ei tohi niisama lihtsalt loobuda,» ütles Madison. «Kui valitsus laseb äpardunud aktsiisipoliitika tõttu tuulde sada miljonit eurot aastas, siis täiendava 400 000 euro leidmine mõlema haigla jaoks ei ole kontimurdev ülesanne.»

Paraku väldivad ministrid Jevgeni Ossinovski ja peaminister Jüri Ratas vastutust ja püüavad lükata haiglate saatuse ainult haiglate nõukogude õlgadele, nendib Madison.

«Ministrid peaksid teadma, et regionaalpoliitika arengu või taandarengu eest ei vastuta haigla nõukogud, vaid valitsus. Kahjuks näitab ministrite suhtumine, et valitsus jätkab Reformierakonna regionaalpoliitikat. Oravapartei valitsemise ajal suleti sünnitusosakonnad Haapsalus, Raplas ja Jõgeval ning praegusi otsuseid langetatakse 2012. aastal koostatud arengukavade alusel, kui sotsiaalvaldkonna ministeerium oli Reformierakonna käes,» ütles Madison.

«Kui praegune valitsus tahab tõestada, et elu säilimine maapiirkondades neile korda läheb, siis tuleb leida investeeringuteks raha, mis võimaldaks sünnitusosakondade tööd jätkata ja muuta vajadusel kvaliteetsemaks,» lisas riigikogulane.

Tagasi üles
Back