Taas saab keskkonnakäppa püüda

FOTO: Gertrud Alatare/Pärnu Postimees

Haridusasutused ja keskkonnahariduse organisatsioonid saavad taas osaleda keskkonnakäpa konkursil.

Kõik kandidaadid jõuavad ka žürii lauale, kust valitakse laureaadid. Lisaks žüriile saavad kõik inimesed valida oma lemmiku 7.–20. maini kestval rahvahääletusel.

Mullu läks konkursil teiste seas väga hästi ka Valga põhikooli 3.d õpilastel, kes said nii kogukonna kaasaja kui rahva lemmiku tiitli.

«Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud konkurss. Konkursile sobivad esitamiseks kõik algatused, mis aitavad kujundada inimesi keskkonnasõbralikumaks ja –teadlikumaks ning mis muudavad meie ümbrust paremaks,» tutvustas keskkonnaminister Siim Kiisler konkurssi. 

Oodatud on projektid, mis on uudsed, ressursisäästlikud ning avaldavad head mõju keskkonnale ja kasvatavad osalejate keskkonnateadlikkust.

Kokku on konkursil viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida saab kategooriates tubli tegutseja, tark tarbija, õnnelik õpe, kogukonna kaasamine ja innukas innovaator. 

Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks näiteks põiming erinevate ainevaldkondade vahel, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega.

Kandidaate saab esitada 29. aprilli südaööni konkursi kodulehel asuva ankeedi kaudu. Võitjad kuulutatakse välja juuni alguses toimuval pidulikul tänuüritusel.
Tagasi üles