Piiriametnikud otsisid illegaale

Piirivalve eriüksus. Foto on illustratiivne.

FOTO: Eero Vabamaegi / PM/SCANPIX BALTICS

Lõuna prefektuuri piiriametnikud kontrollisid koos maksu- ja tolliametiga Põlva- ja Viljandimaal ettevõtteid tuvastamaks ebaseaduslikult riigis viibivaid ja töötavaid välistöölisi.

17. ja 18.aprillil läbi viidud kontrollaktsioonide käigus ühtki rikkumist ei avastatud. Küll juhiti tööandjate tähelepanu sellele, millised on nende kohustused välistööjõu kasutamisel, andis teada politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk.

«Kui tööandja kutsub töölisi teistest riikidest, tuleb tal kutsutud inimese tööle saabumine registreerida politseis. Sellise järelevalve eesmärk on tagada, et Eestisse ei saabuks need, kes võivad olla ohuks kohalikele aga laiemalt kogu Euroopale. Kuna sageli ei kohtu tööandja teisest riigist värvatud töötajaga ega tea tema tausta, annab politseipoolne eelnev taustakontroll kindlustunde ka tööandjale,» selgitas piiri- ja migratsioonijärelevalve inspektor Elen Hansen.

Ta kirjeldas, et sagedamini ongi probleem just see, et tööandja unustab võõrtöölise töötamise politseis registreerida või ei jälgi, millise perioodi vältel tohib töötaja Eestis viibida. Võõrtöölise Eestis viibimist piiratakse kas viisa või viisavaba perioodiga ja selle pikkus oleneb tööst, milleks nad on siia kutsutud.

«Samuti ei pööra Hanseni kinnitusel tööandjad küllalt tähelepanu töötasu maksmise kohustusele, mille järgi peab välistöölisele igakuiselt maksma vähemalt 1221 eurot,» märkis Hansen.

Taolisi kontrollaktsioone tehakse süsteemselt erinevatesse ettevõtetesse. Tänavu on Lõuna-Eestis kokku kontrollitud 130 juriidilist ja 486 füüsilist isikut. Kontrolltegevuste käigus on seni avastatud kaks Eestis töötamistingimusi rikkunud ukrainlast, kellele määrati rahaline karistus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles