Metsaküla muusikud loodavad kogu Lõuna-Eesti toetusele

Nedsaja Küla Bänd ehk Paul Hunt (vasakult), Toomas Valk ja Iisak Sulev Andreller on lisaks külapidudele, pulmadele ja sünnipäevadele esinenud mullusel festivalil Tallinn Music Week ja aasta varem võitnud Pärimusmuusika Aida korraldatud kapellide duelli.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Sel reedel toimub telesaate «Rahvabänd» finaal, kus võidukarikat lähevad püüdma Setomaal Nedsaja külas elavad noored kanged mehed ning pealinnas tegutsev kahemehebänd Sada ja Seened.

Nedsaja Küla Bänd on oma hoogsa muusika ja rõõmsa olekuga endale kaasa elama tõmmanud pea terve Setomaa kogukonna ja loodab finaalis kogu Lõuna-Eesti toetusele.

Väikeses metsakülas elades on üsna suur juhus leida endale bändikaaslased naabrimeeste hulgast. «Olen üksi käinud juba 15 aastat pidudel ja juubelitel lõõtsa mängimas, kuid neli aastat tagasi hakkasime külapäeva puhul naabrimeestega koos musitseerima. Koos on lusti rohkem ja nüüdseks oleme pidudel rahvast tantsitanud juba üle 100 korra,» rõõmustab lõõtsamees ja bändi kokkukutsuja Toomas Valk (34).

Kolm meest on Nedsaja külla elama sattunud väga erinevatest paikadest ja isesugustel põhjustel. Kitarrist Paul Hunt (27) on kohalik poiss: Värskas kasvanud ning Nedsaja külast on pärit tema vanaema.

Lõõtsamees Toomas on pärit Tartust, 10 aastat tagasi kolis ta Nedsaja külla suurest huvist seto kultuuri vastu.

Bassimees Iisak Andreller (35) on üleskasvanud koguni Kanadas, kuid siiski puhastverd eesti mees. Iisaku vanavanemad põgenesid sõja ajal mere taha. Nedsaja külla tõi Iisaku soov rajada oma kodu esivanemate maale ja saada taluperemeheks.

Lisaks ühisele kodukohale ühendab mehi kirg muusika vastu ja soov oma pillimänguga rahvast tantsutada. Nagu üks õige rahvabänd ikka, mängivad Nedsaja poisid just neid lugusid, mis rahvale rõõmu valmistavad ja endale meeldivad. «Meie põhimõte on, et me mängime alati live muusikat. Meile on oluline koos mängimisel tekkiv hea energia ja klapp publikuga. Õige pidu sünnib bändi ja publiku koostöös,» selgitab Toomas Valk.

Selle aasta alguses kutsuti Nedsaja bändi osalema TV3 «Rahvabändi» saatesse. Esimeses saates seljatati ansambel Mohhito ning poolfinaalis saavutati võit ansambli Village Voice üle.

Rahvabändi finaalile saab kaasa elada reedel algusega kell 19.55 TV3s.

Tagasi üles