iDeal kampaania

Valgas on luubi all kahanev linnaruum

Moderaatori rollis on Valga arhitekt Jiri Tintera.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valga kultuurikeskuses toimub neljapäeval arhitektuuri välkloeng. Ettevõtmist suunab moderaatorina Valga linnaarhitekt Jiri Tintera, kes tõstatab küsimuse, kuidas (taas)luua atraktiivne linnaruum kahanevates linnades?

Iga linna suurim kapital on selle linna elanikud. Alakasutatud ja hüljatud hooneid täis linnaruum aga halvendab elanike suhtumist oma linna ning väheneb nende tahet anda oma panus kodukoha arendamisse, selle tulemusena aeglustub linna areng veelgi. Kas väheneva elanikkonnaga linnadel on lootus taolisest allakäiguspiraalist välja saada?

Tintera on volitatud arhitekt. Magistrikraadi tsiviilehitus ja arhitektuuri erialal omandas ta Tšehhi Tehnikaülikoolis Prahas 2007. aastal. TTÜ doktorandina uurib ta kahanevaid linnu ja mahajäetud ning alakasutatud alasid («Brownfieldid»). Tintera töötab Valga vallavalitsuses vallaarhitektina ja TTÜ Tartu kolledžis lektorina.

Sõna saavad ka Valga vallaplaneerija Lenna Hingla, muinsuskaitse ja konserveerimise magister Kristo Kooskora, Eesti Kunstiakadeemia magistrid ning ruumiringluse aktivistid Liina-Liis Pihu ja Eve Komp, hiljuti Valgas galerii avanud kunstnik Tanel Rander ja kunstnik Michael Kurzwelly. Kuulama-vaatama on oodatud kõik huvilised.

Välkloeng algab kell 18 ja peaks lõppema kell 19.45. Ettevõtmist toetavad Eesti Kunstiakadeemia, kultuurkapital ja Saint Gobain Ehitustooted.

Eesti Arhitektuurikeskuse Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengud on tasuta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles