Siilist võtab osa üle 1800 naiskodukaitsja

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Naiskodukaitse vabariikliku koormusmatka «Sirtsu sõtk» avamine Metsnikul. Foto on illustreeriv.
Naiskodukaitse vabariikliku koormusmatka «Sirtsu sõtk» avamine Metsnikul. Foto on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Suurõppusel Siil osaleb üle 1800 Naiskodukaitse liikme nii kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste koosseisus kui ka kõikvõimalikes muudes rollides.

Naiskodukaitsjad on ka varasemalt osalenud kõikidel kaitseväe ja Kaitseliidu suurõppustel, kuid nii suur koosseis on esmakordne, kuna kogu liikmeskonda pole eelnevalt õppusele kutsutud.

Naiskodukaitse üks olulisem ülesanne õppusel Siil 2018 on kõikides maakondades korraldada evakuatsioonipunktide rajamine, tegevuste korraldamine ja tagamine, edastas kaitseväe peastaap. Selle raames harjutatakse õppusega seotud Kaitseliidu liikmete perede ja mõnes maakonnas ka kohaliku elanikkonna vastuvõtmist ja evakuatsioonipunkti protseduure. Evakueeritavatele tagatakse toitlustamine ja meditsiin, toimuvad elanikkonnakaitse alased õpitoad ning organiseeritakse tegevusi lastele.

Õppuse esimestel päevadel tegelevad naised peamiselt õppusele tulijate vastuvõtu ja formeerimisega.

Õppusel on väljas üksuste liikmed alates lihtsõduritest lõpetades rühmaülematega, lisaks formeerijad, meedikud, toitlustajad, CIMIC ja teavitusmeeskondade liikmed ja teisi rolle täitvad naised.

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on Siil selle aasta olulisemaid ettevõtmisi kogu Kaitseliidus. "On väga oluline, et ka võimalikult suur hulk Naiskodukaitse liikmetest osaleksid õppusel. Nõnda näitame, et me pole organisatsioon paberil, vaid reaalne jõud, kes tõesti tuleb vajadusel välja," ütles Tooming.

Naiskodukaitse Tartu ringkonna liige Kerli Prants ütles, et tema jaoks on õppusel osalemine võimalus otseselt panustada riigikaitsesse. "Olen hetkel tagamismeeskonna koosseisus reguleerija ning õppus annab hea kogemuse ühtse meeskonnana tegutsemist harjutada. Hoolimata sellest, et oleme paari päeva jooksul vähe magada saanud, oleme juba kogenud, et oma meeskonnaga võib iga kell luurele minna," ütles Prants.

15. maini kestev suurõppus Siil toob kokku enam kui 15 000 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, kaitseväelast, liitlast, politseinikku ja päästetöötajat.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles