P, 26.03.2023

Galerii: Serviti võitis meistritiitli

Galerii: Serviti võitis meistritiitli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti käsipalli meistriliiga finaalseeria Põlva Serviti ja HC Kehra Horizon Pulp&Paperi vahel lõppes emadepäeva õhtul, kui Põlva Serviti alistas kolmandas kohtumises vastase tulemusega 28 : 19 ja tuli 13. korda Eesti meistriks.

«Finaalseeria kolmanda kohtumise mängust midagi suurt rääkida ei ole. Mõned minutid mängu alguses olid võrdsed, kuid siis hakkas mäng liikuma ühes suunas,» tõdes võitjate treener Kalmer Musting.

Treener lisas, et iga mänguga said meeskondade jõujooned järjest rohkem paika.

«Kui toimub kolm mängu ühe nädala jooksul, siis vahetusmeeste võrdväärsuse olulisusi tuleb kolmandas mängus eriti hästi välja. Saime kasutada tervet enda pinki, vaid paar mängijat sai vähem mänguaega ning just värskemad mehed olid finaalseeria kolmandas kohtumises mängu otsustajad. Kehral oli hooajaks meeskonna komplekteerimine kindlasti kehvem, neil oli väga palju noormängijaid, kes finaalseerias veel pead ei kanna,» võttis Musting finaalseeria lühidalt kokku.

Finaalseeria viimases kohtumises panustas väravatega 11 Serviti mängijat: Roman Aizatullov 5, Henri Sillaste ja Raiko Rudissaar 4, Kristjan Muuga, Sergii Ljubtšenko ja Henri Hiiend 3, Ülljo Pihus 2, Hendrik Varul, Anatolii Chezlov, Mario Karuse ja Carl-Eric Uibo 1ühe tabamusega.

Musting jätkas: «Kui meeskondlikult kogu hooaega vaadata, siis meil oli väga hea agressiivne kaitse. Üle pikkade aastate oli meil kolm pikka keskkaitsjat: Hendrik Varul, Anatolii Chezlov, Indrek Neeme. Lisaks Ülljo Pihus, keda hooaja jooksul pidevalt treeningutel koolitati.»

Seega oli Servitil sel hooajal kaitses kogu aeg värske asendusmängija olemas, välja arvatud kaitses olnud ääremängijad, kes olid hooaja jooksul suhteliselt ühed ja samad. «Kaitse oli sellel hooajal kindlasti meeskonna trump,» rõhutas Musting.

Eesti meistriks tulid: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Martin Grištsuk, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Roman Aizatullov, Sergei Ljubtšenko, Denis Lõokene, Siivo Sokk, Anatolii Chezlov, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Mario Karuse, Carl-Eric Uibo, treenerid Kalmer Musting, Rein Suvi, esindajad Ly Kamja, Andres Neeme, Kaupo Kolsar.

Põlva Servitile oli lõppenud hooaeg edukas. Meistriliigas võideti 22 mängu 23st. Hendri Varul meeskonna resultatiivseimana viskas meistriliigas hooaja jooksul 115 väravat, võttis Põlva käsipalliklubi pressiesindaja Helin Potter hooaja kokku.

«Põlva Serviti on sel hooajal Eesti meister, Eesti karikavõitja ja saavutas Balti liigas 2. koha, mis on kuue riigi meeskondade hulgas väga kõrge koht. Tänan kõikki mängijaid hea sisuka hooaja eest. Tänan ka rohkearvulist toetajaskonda sponsorite ja fännide näol,» oli peatreener tänulik kõikkidele, kes aitasid kaasa meeskonna edule.

Iga hooaja lõpus on fännidel võimalik valida unelmate meeskond käsipallis. Sel hooajal valiti internetihääletuse põhjal võistkonda Põlva Servitist Kristjan Muuga, Roman Aizatullov, Hendrik Varul, Carl-Eric Uibo. Parima kodumängude korralduse tiitli sai Põlva käsipalliklubi.

Eesti käsipallihooaeg 2017/2018 on sellega lõppenud.

Märksõnad
Tagasi üles