Töötukassa plaanib nime vahetada

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel leiab, et muutusteks on hea aeg.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel tegi nõukogule ettepaneku muuta töötukassa nime.

«Muutusteks on hea aeg, kuna töötukassale on aastatega lisandunud uusi funktsioone. Töötukassa praegune nimi on liigselt kinni töötuse mõistes,» ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

Viimase kolme aastaga on töötukassa tegevussuunad ja sihtrühmad olulist täiendust saanud. Töötukassa ei tegele enam ainult töötutega, vaid toetab inimesi nii töö leidmisel kui ka töö hoidmisel.

2015. aastast pakub töötukassa karjäärinõustamist töötavatele inimestele; eelmisel aastal rakendunud «Tööta ja õpi!» programm annab ka töötavatele inimestele võimaluse end täiendada. Lisaks on töötukassa nõu ja jõuga toeks tööandjatele töötajate leidmisel ja nende oskuste arendamisel; hindab töövõimet ning abistab vähenenud töövõimega inimesi töökoha leidmisel ja hoidmisel.

Tuleva aasta algusest luuakse töötukassa juurde karjäärikeskus, mis ühendab senise Innove Rajaleidja keskuste poolt pakutava karjäärinõustamise ja -info teenuste süsteemi töötukassa senise karjääriteenuste süsteemiga. Karjäärikeskuse loomisega töötukassa juurde kasvab töötukassa roll oluliselt ka koolinoorte karjäärivalikute toetamisel.

Nimemuutuse ja võimaliku uue nime võtab nõukogu arutada 11. juunil toimuval koosolekul.

Tagasi üles