Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tuhat inimest istutab täna juubelimetsa

Metsaistutustalgud FOTO: /

Kolmes kohas üle Eesti toimuvatel RMK metsaistutuspäevadel paneb täna tuhat inimest koos alguse järgmise sajandi metsale.

Tänavustele RMK metsaistutuspäevadele registreerus ligi 1000 inimest, kes hakkavad metsa istutama Harjumaal Kuusalus, Raplamaal Kohilas ja Põlvamaal Koorastes. Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 puud, koguda metsa kohta teadmisi metsatoas ja osaleda metsandusteemalisel arutelul.

Juubeliaasta ja ka kultuuripärandi aasta on hea aeg metsa lugude rääkimiseks ja metsade lugude märkamiseks. Kuidas kasvav mets alguse sai? Milliseid märke leiab inimese tegutsemisest? Milleks varutud puitu kasutati? Milline saab siinne mets olema saja aasta pärast? Need on vaid mõned lood, millest istutamise kõrval metsaistutuspäevadel juttu tehakse.

Kokku paneb RMK tänavu riigimetsa kasvama 20,7 miljonit taime. Metsa uuendatakse 11 600 hektaril, millest 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti.

Täna avavad oma uksed huvilistele ka erametsaomanikud ja metsa- ja puiduettevõtted. Matkad erametsaomanikega toimuvad Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Viljandimaa eriilmelistes ja erinevas vanuses metsades. Huvilistele on teejuhiks kohalikud metsaomanikud ja metsaühistute eestvedajad, kes räägivad oma tegemistest, erinevatest metsatöödest ning omanikuks olemise vastutusest. Puiduettevõtted tutvustavad, kuidas valmib metsast varutud puidust vineer, moodulmajad ja ehitusmaterjal maavärinakindlate majade ehitamiseks.

Eesti on maailma üks metsarikkamaid riike, metsaga on kaetud pool meie maismaast. RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on 47% Eesti metsamaast ja ligikaudu 30% kogu Eestimaast. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Tagasi üles
Back