Sisukord
Põlva Koit
Postimees

Intsikurmus astub publiku ette ligi 3000 tantsijat

1 min lugemist
Peo lavastaja ja idee autor on Põlvamaalt Kanepist pärit koreograaf ja Meie Stuudio tantsukooli juht Andre Laine. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Põlva Intsikurmus peetakse 27. mail Kagu-Eesti tantsupidu «Kuula!». Peole on oodata ligi 3000 tantsijat. Särtsakust ja nooruslikkust lisavad professionaalsed liigijuhid, kes suures osas on Põlva- ja Võrumaalt pärit noored andekad koreograafid.

Kagu-Eesti peo puhul on tegemist kummardusega kodukohale ja rahvatantsule. Peo lavastaja ja idee autor Andre Laine on ise Põlvamaalt Kanepist pärit koreograaf ja Meie Stuudio tantsukooli juht. Tema rahvatantsuarmastus on saanud alguse Kagu Kabujalakõsõ tantsurühmast. Kodukoha patrioodina soovib ta näidata, kui mitmekesine, rikkalikke võimalusi pakkuv ja elamusterohke on elu Kagu-Eesti väikelinnades ja alevikes.

Pidu toob vaatajate ette tervikliku kunstilise lavastuse, milles osalevad tuhanded rahvatantsijad. Sõnum kutsub üles inimesi üksteist rohkem märkama ja kuulama ning tähele panema helisid ja ka vaikust sõnade vahel. Suur osa tantsudest on uuslooming, mis loodud just selle peo teema ja sisu väljendamiseks.

Kagu-Eesti tantsupeol osalevad eri vanuses tantsrühmad Põlva, Võru, Valga ja Tartu maakonnast.

Seotud lood
08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto