Muinasjutuline kontsert jõuab ka Pühajärvele

Ivo Linna naudib eesti keeles laulmist.

FOTO: Elmo Riig / Scanpix

Kitarriromantik Francis Goya ja laulja Ivo Linna tulevad juuli lõpus lavale kolmest kontserdist koosneva sarjaga, mis kannab pealkirja «Muinaslugu sinilinnust».

Kuigi sarja pealkiri viitab selgelt Raimond Valgrele, on repertuaar hoopis laiem ja kontserdikavast ligi kolmandiku moodustavad Goya enda lood. Laval toetab korüfeesid ka tuntud Eesti muusikutest koosnev saatebänd.

«Produtsent Andreas Lukin pakkus välja, et võiksime teha eksklusiivsed kontserdid koos Francis Goyaga. Tean, et Francisele meeldib Eesti muusika ja eriti Raimond Valgre looming, ja sellel lihtsal põhjusel olingi ma kohe nõus,» ütles Ivo Linna, kes naudib enim just eesti keeles laulmist.

«Ma ei ole kunagi Francisega isiklikult kohtunud, aga ta on väga pika kogemusega muusik ja meid ootab ees prooviperiood, nii et usutavasti saame lood ideaalselt kõlama. Kuna kontserdid toimuvad kaunites kohtades ja ilusal ajal, on see kummardus ka Eesti heliloojatele, kes on kirjutanud südamlikku ja väga ajatut muusikat,» lisas ta.

Goya peab siinset publikut väga eriliseks, ja seda juba aastast 2001, kui ta esines koos Tallinna Filharmoonia kammerorkestriga. Täissaalile läinud kontsert osutus tookord sedavõrd edukaks, et päev hiljem tuli seda korrata.

«Mu esimene mälestus Eestist pärineb 2000. aastast ühelt Sangaste lossi erapeolt. Järgmisel päeval läksime Otepääle ühe järve äärde, kus oli kõik väga imeline: seal toimus samal ajal ka muusikafestival. See oli mu esimene ja väga ilus Eesti-kogemus,» rääkis Goya, kes on Eestist jätkuvalt vaimustuses.

«Pärast kontserti Tallinnas mängisin pealinna lähistel golfi ja see oli samuti suurepärane. Hiljem sõitsin veel mööda Eestit ringi. Te olete väga lahke ja lausa uskumatu publik ning väga tore rahvas,» lisas ta.

Ühtlasi lubas Goya kontserdikavva võtta Saaremaalt pärit Ivo Linna koduhümni ehk «Saaremaa valsi». Muinaslooline sinilinnutuur viib popstaaridest vanameistrid Pärnusse, Haapsallu ja Pühajärvele.

Esimene kontsert toimub 26. juulil Pärnu Ammende villas, teine 27. juulil Haapsalu piiskopilinnuse hoovis ja kolmas 28. juulil Pühajärve laululaval.

Tagasi üles