Piiskopilinnuse kõrval avati miljonieurone palverännumaja

2 min lugemist
  • Maja koosneb läbi kahe korruse kuuest ruumist.
  • Võib öelda, et tänapäeva turism sai alguse palverännakutest.
  • Kaevetöödel tuli välja kokku 147 luustikku.
Vastseliina piiskopilinnuse juhataja Ivar Traagel ja linnuse kojaülem Kadri Moppel on rahul, et üks hariv turismi­atraktsioon Võrumaal jälle juures on. FOTO: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Vastseliina piiskopilinnuse kõrval avati reedel keskaegne palverännumaja. Pirita kloostrist algava palverännutee lõpp-punktis näidatakse, milliste ohtude ja ahvatlustega võis keskaja palverändur kokku puutuda. Elamuskeskus läks maksma ligikaudu miljon eurot.

Tellijale Tellijale

Maja koosneb läbi kahe korruse kuuest ruumist, millest igal oma otstarve ja lugu. Ringkäigu jooksul saab külastaja teada, kuhu võis keskaegne palverändur sattuda ja millega kokku puutuda. Aimu saab ahvatlustest, ohtudest ja ööbimisvõimalustest, samuti sellest, kuidas ihu hariti, mida söödi ja joodi.

«Võib öelda, et tänapäeva turism sai alguse palverännakutest,» rääkis Vastseliina piiskopilinnuse juhataja Ivar Traagel. «Palverändurid teadsid rääkida, mis tee peal toimub. Nad pidid leidma ööbimis- ja söögikoha, nad teadsid, millised ohud ja ahvatlused võivad neid oodata kõrtsis. Ning vaatasid ka kohapeal ringi.»

22.02.2021 24.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto