N, 29.09.2022

Vähekindlustatud lasterikkad pered saavad kodutoetust taotleda 11. juunini

Lõuna-Eesti Postimees
Vähekindlustatud lasterikkad pered saavad kodutoetust taotleda 11. juunini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu Metsa tänava endistes töölismajades saab vett endiselt vaid kaevust ning puudub kanalisatsioon.
Pärnu Metsa tänava endistes töölismajades saab vett endiselt vaid kaevust ning puudub kanalisatsioon. Foto: Ants Liigus

KredEx võtab esmaspäevani vastu kodutoetuse taotlusi, mis on mõeldud madala sissetulekuga lasterikastele peredele. Lasterikaste perede elamistingimuste parandamisse panustatakse tänavu üle 3 miljoni euro. Taotlusi saab esitada kuni 11. juunini.

Võimalus oma elamistingimusi parandada on peredel, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta oli eelmisel aastal kuni 355 eurot kuus.

Toetust saavad pered, kellel puudub eluase või olemasolev eluase ei vasta elementaarsetele elamistingimustele, sealjuures puudub vee- ja kanalisatsioonisüsteem või pesemisvõimalus, katus ei ole vettpidav või küttekolded ei taga kodus piisavalt sooja temperatuuri või on eluohtlikud. Maksimaalne toetussumma on 8000 eurot, teistkordsel taotlemisel 5000 eurot.

Tagastamatut toetust saab kasutada mitmeti. Näiteks eluaseme püstitamise, renoveerimise, ümberehitamise või laiendamisega seotud väljaminekuteks, aga ka eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude rajamise, muutmise või asendamisega seotud kulutusteks.

Lisaks võib seda kasutada eluaseme soetamiseks juhul, kui leibkonnal ei ole päris oma kodu või leibkonna omandis olev maja või korter ei vasta kaasaegsetele elamistingimustele, sealhulgas on pere jaoks mõistlikel eeldustel  liiga väike. Eelmisel aastal kasutati toetust kõige enam eluaseme renoveerimiseks ja eluaseme soetamiseks.

Lisainfot tingimuste ja taotlemise kohta saab KredExi kodulehelt.

Varasematel aastatel toetust saanud pered peavad korduva toetuse taotlemise hetkeks olema eelmise toetuse sihtotstarbeliselt ja tähtaegselt ära kasutanud ning esitanud ka KredExile seda kinnitava lõpparuande.

Märksõnad
Tagasi üles