Valgas peetud Eesti meistrivõistlustel raiespordis krooniti Eesti meistriks Jarro Mihkelson. Valga Puu esindaja Andres Olesk jäi üldarvestuses napilt neljandaks.
Valgamaa mees jäi raievõistlusel napilt poodiumilt välja
Läänemaa metsaühistus töötav ja Team Stihli koosseisus võistlev Mihkelson võttis esimest aastat konkurentidega mõõtu täiskasvanute arvestuses. Enda sõnutsi tõi talle võidu mitme ala õnnestumine. «Langetamine, kus paljud hävisid, läks hästi. Lisaks laasimine, kus tegin hea aja ja vaid ühe vea,» sõnas Mihkelson.
Ta lisas, et meistritiitlit julges ta loota pärast neljandat ala – langetamist. «Täna olid kehvad tuuleolud ja paljudel meestel seetõttu langetamine ebaõnnestus. Kui mul sai see tehtud ja üsna hästi, olin juba meistritiitli suhtes lootusrikas.»
Teisele kohale tuli sel aastal raiespordi juurde naasnud Anto Laas, kes samuti Team Stihli võistleja. Pronksmedali sai kaela mainekas raiesportlane Taavi Ehrpais H-Teamist. Parim välisvõistleja oli seitsmendale kohale platseerunud valgevenelane Anatoli Andron.
Juunioridest tuli esikohale Priit-Karmo Orupõld (üldarvestuse 13. koht), teine oli Silver Pärn (17.) ja kolmas Evert Laupa (20.). Kõik nad õpivad Luua metsanduskoolis.
Parimaks juunioriks tulnud Orupõld oli kommentaarides tagasihoidlik. «See esikoht ei olnud niivõrd minu võit, kuivõrd teiste meeste kaotus,» sõnas ta. Siiski on tal ette näidata kõrgeid kohti ka varasematelt võistlustelt, mis lõpptulemusena tagasid ka pääsu Eesti koondisesse.
Võistluse tulemusena selguski Eesti koondise koosseis augustis Norras peetavatel raiespordi maailmameistrivõistlustel. Koondisesse kuuluvad profiklassis võistlevad Jarro Mihkelson, Taavi Ehrpais ja Sulev Tooming (seekordse võistluse 10. mees) ning juuniorklassi võistleja Priit-Karmo Orupõld. Kõigil profiklassi võistlejatel on olemas ka varasem maailmameistrivõistluste kogemus.
Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal: langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine.
Eesti meistrivõistlused oli võistlussarja xCut Cup 2018 tänavune kolmas jõukatsumine. Sari ühendab kevadest sügiseni enda alla kolm traditsioonilist raievõistlust: aprillis maamessil toimuv Kevadkarikas, TOP10 ja Eesti raiemeistrivõistlused.
Kuna mõõduvõtmiste eesmärk on muu hulgas ka kutsehariduse edendamine, tehakse võistluste organiseerimisel koostööd lisaks Luua metsanduskoolile ka sihtasutusega Innove.