Töötuid tuli aastaga mõnevõrra juurde

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Töömees puidutööstuses.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Mai lõpus oli Eestis töötuna registreeritud 29 779 inimest ehk 0,8 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Tööealistest elanikest oli töötuid 4,6 protsenti - sama palju kui mullu mais.

Registreeritud töötutest 9623 ehk 32 protsenti olid vähenenud töövõimega inimesed. Vähenenud töövõimega inimeste osakaal töötute hulgas kasvas aastaga 4 protsendipunkti võrra, selgub töötukassa statistikast.

Registreeritud töötuse määr oli mais 9 protsendiga kõrgeim Ida-Virumaal ning 3,5 protsendiga madalaim Harjumaal. Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid mai lõpus lihttöölised 22 protsendiga, oskustöötajad ja käsitöölised 18 protsendiga ning teenindus- ja müügitöötajad 17 protsendiga.

Mais lisandus töötukassale vahendamiseks 5460 uut tööpakkumist. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 11 670. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid 24 protsendiga lihttöölistele, 23 protsendiga teenindus- ja müügitöötajatele ning 20 protsendiga oskustöötajatele ja käsitöölistele pakutavad töökohad.

Tagasi üles