Sünnipäevale kihutanud mees jõudis arestikambrisse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Politseibuss Võru kohtumaja ees.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Politsei tabas nädalavahetusel Võrumaal kaks liiklushuligaani, kes peeti kinni ja viidi arestimajja. Hiljem otsustas kohus, et juhtimisõiguse äravõtmise kõrval suunatakse mehed ka tegema heakorratöid.

Laupäeval kihutas Võru vallas Audi A7 juhtinud 36-aastane mees 164 km/h, ületades lubatud sõidukiirust enam kui 60 km/h.

Autojuht selgitas politseile, et oli sünnipäevale hilinemas, andis teadlikult gaasi lootuses mõned minutid varem kohale jõuda. Peole mees ei jõudnud, sest ta peeti kinni ja viidi esialgu arestimajja.

Pärast kaht päeva kambris otsustati esmaspäeval toimunud kohtuistungil, et liiklushuligaanilt võetakse pooleks aastaks juhtimisõigus. Lisaks tuleb tal panustada tosin tundi heakorratöödesse näiteks niitmine ja riisumine.

Laupäeva öösel ei reageerinud üks 22-aastane BMW-d juhtinud mees politsei peatumismärguandele ning püüdis eest ära sõita. Mees kaotas kruusateel masina üle kontrolli ning auto jäi puuokstesse pidama. Keegi viga ei saanud.

BMW juht selgitas, et läks naisega kohalikul suveüritusel tülli ning tahtis sõita maale pead välja puhkama. Olles teadlik, et kaine ta pole, püüdis põgenemisega vältida karistust. Temagi viidi restimajja, kus ta pärast 1,5 päeva viibimist kohtu ette viid.

Kohus otsustas, et liiklushuligaani juhtimisõigus peatatakse viieks kuuks. Samuti tuleb temalgi pühendada end ühiskondlikult kasulikule tööle, sedapuhku 15 töötunni jagu.

Võru politsei komissar Tarmo Tammesoo märkis, et ilmade soojenedes kasvab liikluses nende juhtide hulk, kes uljalt kiirust ületavad või joobnuna autorooli istuvad.

„Liiklusrikkumisega vahele jäädes tuuakse kõiksuguseid vabandusi oma tegudele ning kahetsetakse juhtunut. Ometi ei vabanda liiklusohu põhjustamist ja võetud riske ükski selgitus. Oleme omavahel ühiskonnas kokku leppinud kindlad liiklusreeglid, kuidas ohtu vähendada ning need on ühtmoodi täitmiseks kõigile,“ ütles Tammesoo.

Tagasi üles