iDeal kampaania

Krõbedad sotsiaalteenuste hinnad pahandavad Otepää abivajajaid

  • Otepääl tõusis nii sotsiaaltranspordi, kodu- kui isikliku abistaja teenuse hind.
  • Abivajaja sõnul said puudutatud sellest teada alles tagantjärele.
  • Valla esindaja ütles, et abivajaja saab taotleda vabastust maksmisest.

Otepää vanaproua Eha Laine ei ole rahul, et vald kehtestas paljude jaoks vajalikele teenustele uue hinnakirja. «Me saime kõigest teada alles tagantjärele. Hinnad tuleb ära muuta,» märkis ta.

FOTO: Maarius Suviste / Lõuna-Eesti Postimees

Raske puudega 81aastane Otepää vanaproua on nördinud, et vallavõim kehtestas mitmele hädavajalikule teenusele varasemast krõbedama hinna. Vallavanem ütleb, et hindu tõsteti lähtuvalt võrdsema kohtlemise printsiibist.

Tellijale

Alates eelmisest kuust on Otepää vallas uue korra järgi nii, et abivajajatele maksab sotsiaaltransporditeenus 40 senti kilomeetri kohta. Teisisõnu: kui Tartusse arsti juurde vaja minna, tuleb talvepealinnast sõitu alustades hinnakirja järgi välja käia 35 euro ringis. Varasemalt tuli sõidukorra eest tasuda sümboolne summa mõne euro suurusjärgus. Võrdluseks: näiteks Põlva vallas on kehtestatud sotsiaaltransporditeenuse kasutaja omaosaluseks 20 senti kilomeetri kohta.

Otepää vallas muutus maist ka koduteenuse ja isikliku abistaja teenuse hind – kumbki maksab 3 eurot kord (kuni 1 tund). Seni oli hind igas nüüdseks ühinenud vallas erinev. Otepää vallas maksis koduteenus 1 euro korra eest ning isikliku abistaja teenust sai nädalapäevadel neli tundi päevas tasuta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles