Setomaa hakkab ehitama mahetulevikku

Kartuliõis. FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Värska kultuurikeskuses toimub 18. juunil visioonikonverents „Mahe Setomaa“, eesmärgiga tõsta inimeste teadlikkust mahepõllumajanduse mõjudest ja võimalustest.

„Setomaa inimesed on kohtumistel väljendanud soovi elada tervislikus, ökoloogiliselt tasakaalus keskkonnas,“ rääkis Margus Timmo Setomaa Liidust. „Visioonikonverentsil küsime endalt, kas ja kuidas on võimalik muuta Setomaa maad ja metsad mahedaks. See teekond ei ole lihtne, sest paljud on oma tootmise intensiivselt üles ehitanud, mida on soodustanud põllumajanduspoliitilised meetmed.“

Konverentsil peavad ettekanded maaamajanduse ja metsanduse valdkonna teadlased, ametnikud ja praktikud.

Konverentsi esimene osa on pühendatud mahemaa kasulikkusele. Kõneldakse mahemajanduse ohtudest ja võimalustest, mahetootmise eelistest ning mahemetsade võimalikkusest.

Teise osa eesmärk on vahetada mõtteid tõhusa, mõistliku tootmise üle. Juttu tuleb komposti tähtsusest mullas ja kasvusubstraatides, mahedate metsasaaduste varumisest, mahemesindusest ning maheteraviljakasvatuse võimalustest.

Kolmandas osas keskendub konverents mahetoodangu turustusele ja müügile. Kõneldakse mahetöötlemisest, Eesti ja Euroopa mahetoiduturust, mahetoodete turustamisvõimalustest Eestis ja eksportturgudel.

Tagasi üles
Back