Võru linna teenetemärgi pälvis Peeter Saan

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kolonelleitnant Peeter Saan. Kaitseväe orkestri peadirigent.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Võru linna teenetemärgi saab tänavu Eesti kaitseväe kolonelleitnant, dirigent, klarneti- ja saksofonimängija ning arranžeerija Peeter Saan panuse eest kodulinna muusikaelu rikastamisse ja hoidmisse.

Ettepaneku Peeter Saanile linna teenetemärgi omistamiseks tegi SA Võru Kultuurimaja Kannel. «Peeter Saan on alati olnud aktiivne kodulinna Võru patrioot. Linna sünnipäevadel on Kaitseväe orkester üles astunud väga erinevate kavadega, esitanud klassikalist puhkpillimuusikat, aga ka suurejoonelisi kontserte opereti ja popmuusikutega. Koos on esinetud  meie kodukandi kollektiividega ja lauljatega,» on öeldud Kandle pöördumises.

Viimastel aastatel on Peeter Saani juhtimise all toimunud Lastefestivali suur järvekontsert ja linna aastapäeva kontsert. Tänavu emadepäeval organiseeris Peeter Saan Eesti, Läti, Leedu - Vabariik 100 raames - Võrru  Baltimaade kaitsevägede ühendorkestri kontserdi «Sada õnnitlust emadele».

Võru linna teenetemärki antakse välja alates 1994. aastast ja seni on selle saanud 32 isikut. Teenetemärk antakse Peeter Saanile üle Võru linna sünnipäevakontserdil, 18. augustil. Teenetemärgiga kaasneb 2000 euro suurune preemia.       

Otsus omistada Võru linna kõrgeim autasu tänavu Peeter Saanile võeti volikogus vastu ühehäälselt.

Tagasi üles