Valga põhikooli õpilased ja õpetajad valmistasid pealinna botaanikaaiale putukahotelle

Eriti võimas putukahotell. Foto on illustreeriv.

FOTO: pixabay.com

Tallinna botaanikaaias on sellest kevadest neli buckfast-tõugu mesilasperet, millega botaanikaaed soovib juhtida tähelepanu elurikkuse hoidmise ja märkamise vajalikkusele ning elustikurühmade omavahelistele seostele.

Botaanikaaias näeb ka eri liiki putukatele mõeldud talvitumispaiku, ajutist varjumisvõimalust ja paljunemiskohta pakkuvaid putukahotelle. Nende paigutamiseks pöörduti nelja kooli poole ning tulemusena täieneski botaanikaaia maastik kokku kuue putukahotelliga, mis sündisid Kuusalu keskkooli, Tondi põhikooli, Pirita majandusgümnaasiumi ja Valga põhikooli missioonitundlikele õpetajate ja õpilaste tegevuse tulemusel.

"Taimed ja mesilased sobivad ju lausa iseenesestmõistetavalt kokku. Samamoodi kõikvõimalikud teised putukad, kes samuti tolmeldavad taimi, olles ise samal ajal toiduks näiteks lindudele, kahepaiksetele ja väiksematele imetajatele,“ ütles botaanikaaia direktor Urve Sinijärv pressiesindaja teatel.

Botaanikaaias on neli buckfast-tõugu mesilasperet, millest kaks elavad lamavtarudes ning kaks korpustarudes. Mesilaste eest hoolitsevad Sipre Mesila OÜ mesinikud. Botaanikaais leidub kogu suve vältel õitsevaid taimi ja on soovitakse teada saada, kuidas siinne mesi maitseb.

Tagasi üles