Valga vallavalitsus planeerib linnas tasuta bussisõitu

Linnaliinibuss Valgas.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Alates 1. juulist saavad Kagu-Eesti maakondade inimesed nautida maaliinibussides tasuta sõitu. Valga vallavalituses arutati ühistranspordi korraldust linnas ja vallas ning jõuti arvamusele, et ka linnaliinidel peaks bussisõit rahvale tasuta olema.

«Esimesel juulil astub inimene bussi, ütleb oma sihtkoha, saab nullpileti ja istub kohale. Tasuta bussidele pannakse ette sinine silt, kuhu on valges kirjas kirjutatud «tasuta»,“ selgitas Valgamaa ühistranspordikeskuse tegevjuht Liia Rätsep ajalehe Lõuna-Eesti Postimees veergudel.

 „Kuna Valga linnas ja vallas toimiv bussiliinide võrk on tihedalt seotud maakondlike bussiliinidega, oleme otsustanud võtta suuna tasuta bussisõidule Valga linna piires. Bussiliikluse süsteemi ühtlustamiseks on vallavalitsusel plaanis juba augustikuus toimuvale vallavolikogu istungile esitada eelnõu Valga linnaliinidel tasuta bussisõidu rakendamise kohta,“ kinnitas  Valga vallavanem Margus Lepik. Seni tuleb sõitjatel aga linnaliinibussis endist viisi enesele pilet lunastada.

Alates järgmisest kooliaastast pole Valga vallas ka eraldi toimivaid õpilasliine. Endised kooliliinid ühildatakse maakonnas toimivate bussiliinidega ning valla koolide õppurid saavad kooli ja koju tasuta maakondliku ühistranspordiga. Täpsemat infot õpilastranspordi kohta jagavad koolid enne uue õppeaasta algust. Suuri muutusi endiste kooliliinide kohaldamine maakonna bussiliinidega õpilastele kaasa ei too.

„Valga vallavalitsuse ametnikud on koostöös Valgamaa ühistranspordikeskuse töötajate ja koolijuhtidega läbi viinud põhjalikud arutelud ning paika pannud vastavad bussiliinide marsruudid, kellaajad  ja peatused, mis peaksid rahuldama kõikide bussisõitu kasutavate õpilaste koju ja kooli saamise,“ rõhutas Lepik.

Et teada saada, millistel liinidel saab 1.juulist sõita tasuta ja millistel mitte, võib helistada ühistranspordikeskuse tasulisele infotelefonile 12550 ning sealt uurida. Tulevikus on võimalik infot näha ka Valga bussijaamas stendil ning internetis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles