N, 1.06.2023

Tõrvas selguvad Eesti meistrid takistuskrossi lühirajal

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tõrva ekstreemjooks 2016. aastal.
Tõrva ekstreemjooks 2016. aastal. Foto: Arvo Meeks / LEPM

1. juulil Mulgimaal toimuval Tõrva Ekstreemjooksul selguvad tänavused Eesti meistrid takistuskrossi lühirajal.

Takistuskross on Eestis järjest rohkem populaarsust koguv spordiala, mille käigus tuleb osalejatel lisaks jooksmisele ka hüpata, roomata ja ronida, et ületada erinevaid looduslikke ja tehislikke takistusi.

Tänavusel Tõrva Ekstreemjooksul on kavas kaks starti. Kell 12 toimub 3 km pikkune noortejooks. Kell 13 algab 6 km pikkune põhivõistlus. Mõlemast võistlusest saab osa võtta nii individuaalselt kui ka 3-liikmeliste võistkondadega. Võistkondade liikmed saavad kirja ka individuaalse tulemuse.

Tõrva Ekstreemjooksu võistluskeskus paikneb Tõrva Gümnaasiumi staadionil ja võistlusrada kulgeb Tõrva terviseradadel ning Tõrva Gümnaasiumi pargis.

Võistlusrajal on kokku paarkümmend takistust ja võistlejad jõuavad traditsiooniliselt ka Vanamõisa järve äärde, kus neil tuleb vette hüpata ka Vanamõisa hüppetornist. Lisaks on võistluskeskuse juures eraldi nn publikukatse, kus ca 75m pikkusele lõigule on paigutatud korraga mitmeid takistusi. Päeva kiireimale publikukatse läbijale on Icebug välja pannud väärika auhinna maastikujooksutossude näol.

Võistluse peakorraldaja Siim Ausmees julgustab Tõrva Ekstreemjooksust osa võtma kõiki spordisõprasid, kes tahaksid osaleda põneval ja tavapärasest erineval jooksuvõistlusel. „Kuigi Tõrva Ekstreemjooksul selguvad tänavused Eesti meistrid takistuskrossi lühirajal, on võistlusrada ja takistused disainitud viisil, et nende läbimise ja ületamisega saavad hakkama nii lapsed kui täiskasvanud, mehed ja naised,“ selgitas Ausmees.

Kõiki Tõrva Ekstreemjooksul osalejaid ootab erikujundusega mälestusmedal.

Tõrva Ekstreemjooks on ühtlasi Eesti Ekstreemjooksu karikasarja III osavõistlus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles