K, 30.11.2022

Galerii: Põlvas avati võidupühal silmatorkav keskväljak

Maarius Suviste
, reporter
Galerii: Põlvas avati võidupühal silmatorkav keskväljak
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

EV100 arhitektuuriprogrammi raames valminud Põlva linna keskväljak avati täna pidulikult maakondliku võidupüha tähistamisega.

Sel pidulikul päeval andsid kontserdi ka Uku Suviste ning Riivo Jõgi kvintett.

Tänavu augustis tähistab Põlva linn 25. aastapäeva ja suurimaks kingituseks sel puhul on keskväljak, mida Põlval seni polnud.

Põlva linna keskväljak on kaasaegne jalakäijate pargi- ja puhkeala koos väljakumööbli, purskkaevu, lipuväljaku ja kõnniteedega. Väljakul olevad puidust konstruktsioonid markeerivad hooneid ja on ühtlasi platsi raamistikuks.

Väljakul on kõik vajalikud tehnovõrgud nii suurürituste läbiviimiseks kui võimalike hoonete ja äride jaoks. Ehitas YIT Infra Eesti AS (endine Lemminkäinen Eesti AS) ning projekteerisid Stuudio 2 Arhitektid OÜ ja Keskkonnaprojekt OÜ.

Projekti teostamise kogumaksumuseks on 2,3 miljonit eurot. Seda toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus 1,38 miljoniga.

EV100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames korraldati väljaku parima lahenduse leidmiseks avalik arhitektuurikonkurss. Selle võitis ideekavand „Puulinn“, mille autoriteks on Helen Rebane, Egon Metusala, Kaie Kuldkepp, Liis Uustal ja Vilve Enno. See oli ka Põlva keskväljaku projekteerimise aluseks.

Arhitektuuriprogrammiga kaasajastatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks 15 linna keskused, peaväljakud, peatänavad ja nendega piirnevad alad.

Pikemalt kirjutame Põlva keskväljaku avamisest esmaspäevases Lõuna-Eesti Postimehes!

Märksõnad
Tagasi üles