iDeal kampaania

Intervjuu Valga ettevõtjast poliitikuga: kes rohkem teenib, peabki rohkem maksma

  • Allain Karuse sõnul on poliitika küll räpane, kuid kolleegid siiski soliidsed.
  • Riigikogusse kandideerimist pole ta lõplikult otsustanud.
  • Valga sünnitusosakonna eest seismise jättis mees pädevamatele kaasvõitlejatele.

Ettevõtja ja poliitik Allain Karuse jagab oma aega Valga vallavolikogu aseesimehe ja A.Karuse aktsiaseltsi juhtimise vahel. Ta tõdes, et kohati tuleb seetõttu ohverdada uneaega.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valga transpordiettevõtja ja vallavolikogu aseesimees Allain Karuse tuli sügisestel kohalikel valimistel poliitikasse komeedina, kogudes 1089 häält. Kuigi avalikkuses pole temast vahepeal palju kuulda olnud, käib mehe sõnul taustal tegutsemine määruste ja aktide maailmas. Firma on Karusest küll jõuka inimese teinud, ent sellele vaatamata pooldab ta rikaste kõrgemat maksustamist.

Tellijale

Tulite sügisel poliitikasse uustulnukana. Mis muljed nüüdseks poliitikast on?

Hüppasin vette tundmatus kohas. Puudus ettekujutus sealsest elust. Arvasin, et asjad käivad vähe lihtsamalt või loogilisemalt. Aga käivad hoopis pikalt ja käänulisi teid pidi. See on üllatuseks, et igasugu asju arutatakse nii palju, nad peavad läbima komisjone. Mõtled teine kord, et mingi väike asi, mis siis on, teeme ära. Aga tegelikult sa pead arutama kõigiga, on vastuväited. Bürokraatiat on hästi palju, seadusepügalaid. Ei ole nii lihtne nagu eraettevõtluses, et tuli täna mõte, hakkan kohe tegema. Tühja auru ja energiakulu on päris palju enne kui midagi tehtud saab.

Kui palju üks inimene ära teha saab?

See on ikka kokkulepete ja meeskonnamäng. Arvasin ka, et olen üksinda kõva tegija, aga üksi ei tee midagi ära. On vaja koalitsioonipartneritega läbi rääkida, ühisosa leida.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles