P, 26.03.2023

Festival toob Võrumaale eksootilisi külalisi

Lõuna-Eesti Postimees
Festival toob Võrumaale eksootilisi külalisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võru pärimustantsu festival algab rongkäiguga.
Võru pärimustantsu festival algab rongkäiguga. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Neljapäevast pühapäevani toimub Võrumaal juba 24. korda Eesti ainuke iga-aastane rahvusvaheline pärimustantsufestival, mis toob kokku 400 tantsijat ja pillimeest üle ilma.

Kõige kaugemad tulijad on Hiinast, Lõuna-Koreast, Usbekist ja Austriast, lisaks 17 rühma Eestist. Traditsiooniliselt saab nii festivalil esineja kui külaline tantsukontsertide kõrval osaleda simmanitel, töötubades, tantsuorienteerumises ja õppida erinevate rahvaste tantse.

«Seda aastat iseloomustab väga kaugete külaliste osalus,» ütles festivali üks eestvedajaid Tiia Must. Hiinast on kohale tulnud folkloorirühm Yunnan Jin Xiaofeng Art Troupe. «Tegu on rahvusvaheliselt tuntud elukutseliste ansambliga, kes tutvustab oma piirkonna, Yunnani provintsi folkloori,» tutvustas Must.

Eeldatavalt pakub põnevaid elamusi ka Lõuna-Korea tantsuansambel Tongnae Yaryu, mis viljeleb kindlalt Korea kultuuripärandisse kuuluvat maskitantsu. Veel kuuleb festivalil Usbeki traditsioonilist rahvamuusikat ehk mumtozi mängivat kvartetti Oxus, mille saatel esineb usbeki tantsijatar Sitora Sijojeva.

Lõuna-Austriast pärit Villachi linna tantsurühm tähistas mullu oma 50. tegutsemisaastat ja tutvustab rõõmuga oma kandi tantse ka Võrus. Lisaks tantsukultuuri tutvustamisele pakuvad väliskülalised reedest pühapäevani oma rahvusköögi hõrgutisi ning tutvustavad toidukultuuritraditsioone.

Selle aasta festival kannab nime «Teppo timm ja polka samm». Neljal päeval toimuvatel kontsertidel ja ühistantsimistel tutvustatakse erinevaid polkasid. Festivali üks tähtsündmus on aga laupäeval juba 30. korda peetav August Teppo nimeline lõõtsa võistumängimine ning reedene lõõtsateemaline konverents.

Laupäeval saab nautida kodukohvikute päeval mitmel pool linnas vaid sel päeval avatud õue- ja kodukohvikuid.

Märksõnad
Tagasi üles