Lustivad lapsed trotsisid palavust

Lastekaitsepäeva üritused Valgas

FOTO: Eleri Lõhmus / Valgamaalane

Valgas tähistati tänavu lastekaitsepäeva linna kõigi nelja lasteaia põngerjate ühise tantsu ja lauluga Valga kultuuri- ja huvialakeskuse ees. Taeva alla saadeti laste heade soovidega varustatud värvilised õhupallidki.

Kultuuri- ja huvialakeskuse noorsootööjuht Lauri Drubinš ütles, et laulu-ja tanstuüritus oli küll planeeritud pikemana, kuid liigse palavuse tõttu lõpetati see varem. «Lapsed väsivad ära ja päikesepiste oht võinuks tekkida. Otsustasime, et ennem lõpetame varem ja läheme hea tujuga koju, kui pärast vaevleme peavalu käes,» sõnas noorsootööjuht.

Lastekaitsepäeva üritused Valgas olid jaotatud kahte ossa: hommikupoolik möödus lasteaialaste laulu ja tantsu saatel, pärastlõunasesse programmi mahtusid aga näiteks fotoorienteerumine ja osavate käte õpituba. Huvilised said endale näomaalingu teha lasta, batuudil hüpata, kuppelkinos filme vaadata ja hobusega sõita. Pärastlõunal avati kultuuri- ja huvialakeskuses ka Norra fotograafi Espen Rasmusseni näitus.

Otepääl algas lastekaitsepäev traditsioonilise laste rongkäiguga Keskväljakult Otepää kultuurikeskusesse.
Kultuurikeskuses esinesid lasteaia Pähklike ja Pühajärve põhikooli lasteaiarühma Pipi loovliikumise stuudio lapsed, toimus lasteaia Võrukael laste kontsert. Kontserdil esinesid ka Otepää noortekeskuse noored, kokkutulnuid huvilisi tervitas Otepää vallavanem Andres Visnapuu.

Hiljem viis lasteaed Võrukael läbi mängud ja iga laps sai jäätist süüa.

Tagasi üles
Back