Otsuseid juhtum ei muuda
Kõrgvee, kes ühtlasi on Valga haigla nõukogu liige, vastas, et kiirabitöötajad ei tohi sellist infot sotsiaalmeedias jagada isegi siis, kui vanemad sellega nõus on. «Pere luba ei maksa siin midagi. Kui inimene tahab avalikustada oma pilti, tehku seda ise. Kindlasti ei tee seda kiirabitöötaja.»
Kõrgvee viitas esmalt isikuandmete kaitse seadusele, kuid lisas seejärel, et põhimõte on oluline isegi seadusest sõltumatult. Küsimus on tema sõnul meedikute usaldusväärsuses.
«Ma saan aru, et kõik on mures kiirabitöötaja pärast. Aga et isiku andmeid on levitatud, sellest ei taha keegi aru saada. Me ei tea, kuidas keegi seda infot kasutab. Kodanik, kes selle üles pani, arvas, et see läheb ainult sõpradele. Sõbrad saadavad seda oma sõpradele. Informatsioon võib hakata oma elu elama. Selle korjavad üles inimesed, kes võivad seda kuidagi tõlgendada või kasutada. Tõlgendatakse kõigele lisaks asjatundmatult,» rääkis ta.
Suhtekorralduslikku kahju Kõrgvee juhtumis kliinikumile siiski ei näe ja jääb varasemate seisukohtade juurde. «Mingeid oma otsuseid ei peaks hakkama kindlasti muutma. Sünnitajaid on ju selles paikkonnas väga vähe. Samuti ei jätku piisavalt personali.»
Kõrgvee lisas, et antud juhtum ei ole sünnitusosakonna sulgemise tagajärg, kuna sarnaseid olukordi tuleb käputäis ette igal pool Eestis. «Tallinna linnas sünnib ka igal aastal kolm inimest kiirabiautos või suisa tänaval.»