R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ornitoloogiaühing kutsub üles pääsukesi loendama

Facebook Twitter
Comments
Foto: Postimees/Scanpix

Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) kutsub kõiki üles pääsukesi loendama ja fotodel jäädvustama.

Kodukoha pääsukesi loendama palutakse inimesi, kelle elukoha või suvemaja ümbruses pesitsevad savipesi rajavad suitsu- ja räästapääsuke.

«Pesitsevate pääsukeste kohta andmete kogumisega soovime pilku peal hoida nii meie rahvuslinnu kui ka tema sugulase käekäigul,» sõnab uurimise eestvedaja Mati Kose.

Loenduses osalemine on imelihtne ning ei eelda eriteadmisi. Andmeid liikide arvukuse ja pesitsustulemuste kohta saab mugavalt sisestada veebiaadressil http://www.eoy.ee/suitsupaasuke/kodukoha-paasuke/. Sealtsamast võib välja trükkimiseks alla laadida ka pdf-formaadis ankeedi.

Fotohuvilisi kutsutakse aga osalema pääsukeste fotovõistlusel, kuhu oodatakse pilte tänavusest aasta linnust suitsupääsukesest, räästa- ja kaldapääsukesest ning piiritajast.

Fotokonkursi peapreemia läheb parimale suitsupääsukesest tehtud fotole. Kahes vanuserühmas antakse mõlemas välja kolm auhinnalist kohta.

Lisaks jagatakse temaatilisi eriauhindu «Pääsuke õhus», «Minu kodupääsuke», «Pääsukese portree» ja «Pääsukesed rändel meil ja mujal». Võistluse tähtajad ja reeglid on väljas aadressil http://www.eoy.ee/suitsupaasuke/fotokonkurss/.

Fotokonkursi korraldab EOÜ koostöös MTÜga Fotokeskkond. Korraldajad paluvad nii loendamisel kui ka pildistamisel jälgida loodusvaatlemise häid tavasid ning mitte liigselt häirida pesitsevaid linde.

Mõlemad üritused toimuvad programmi «Aasta lind 2011» osana.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles