L, 3.06.2023

Galerii: Algas Shell Helix Rally Estonia 2018 esimene võistluspäev

Facebook Twitter
Comments

Shell Helix Rally Estonia 2018 teisel kiiruskatsel näitasid parimat kiirust Ott Tänak ja Martin Järveoja

Täna sõidetakse 11 kiiruskatset kogupikkusega 90,24 km. Lõuna-Eesti Postimees käis rallit kajastamas päeva teisel Arula 1 katsel.

Katse kiireimad olid Ott Tänak-Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC), Tänaku suurimad konkurendid Craig Breen-Scott Martin (Citroen C3 WRC) ja Hayden Paddon-Sebastian Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) kaotasid vastavalt 4,13 ja 4,87 sekundiga. Võistluspäev lõppeb Tartu linnakatsega Tartu lauluväljakul ja selle ümbruses. Kohe peale katse lõppu on lauluväljakul ralli ametlik kontsert, kus esinevad Nyusha ja Liis Lemsalu.

Ralli viimasel päeval on kavas viis kiiruskatset, viimane neist on Elva linnakatse, mis sõidetakse Elva raudtee ümbruses ning Elva kesklinnas. Kell 16:00 on Tartus, Raekoja platsil kavas finišipoodium ning autasustamine, peale mida algab pressikonverents.

Shell Helix Rally Estonial on Tartu, Otepää, Elva ja Kanepi teedel kavas kokku 16 kiiruskatset kogupikkusega 146,4 km. Neist 14 on kruusal ning kaks linnakatset (Tartu ja Elva) asfaldil. Ühtlasi on Shell Helix Rally Estonia 2018 FIA Baltic Rally Trophy ning Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste etapp.

Rally Estoniale on registreerunud kokku 104 ekipaaži, kellest nimekaimad on WRC-sarjas leiba teenivad Ott Tänak-Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC), Craig Breen-Scott Martin (Citroen C3 WRC) ja Hayden Paddon-Sebastian Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC). Lisaks neile on eelmise põlvkonna WRC autoga väljas Georg Gross-Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC) ja Valerii Gorban-Sergei Larens (Mini Cooper WRC). 

Teede sulgemise info kui ka muu vajaliku teabe Shell Helix Rally Estonia kohta leiab ralli ametlikult kodulehelt www.rallyestonia.ee

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles