Järvede jooksu võit läks suusamehele

Lõuna-Eesti Postimees
Algo Kärp on nii kõva suusa- kui ka jooksumees.
Algo Kärp on nii kõva suusa- kui ka jooksumees. Foto: Elmo Riig / Sakala

Pühapäevase Elva järvede jooksu 6kilomeetrise põhijooksu võitis otepäälasest murdmaasuusataja, Team Haanja esindaja Algo Kärp.

Võitja läbis distantsi ajaga 21:31. Poodiumi teisele kohale tõusis Elva Suusaklubi esindav Juri Širokov. Kolmandale kohale tuli Indrek Ermel. Sarja kolme osavõistluse üldvõitjaks krooniti Juri Širokov.

Naistest oli sel korral kiireim Marge Türn klubist SK Jooksupartner, kes finišeerus ajaga 27:04, edestades teisele kohale jooksnud SK Prorunner esindajat Kristi Kuldkeppi ja kolmandaks tulnud, samuti SK Jooksupartner esindajat Kristel Vallastet. Sel korral ei saanud Järvede jooksul osaleda kahe eelmise osavõistluse kokkuvõttes liidrikohta hoidnud otepäälanna Tatjana Mannima, mistõttu haaras sarja 2018. aasta üldvõidu Türn.

Vapramäe jooksu 3,6 km pikkuse noortejooksu võitis noormeestest jälle Taavet Tuisk, tüdrukute kiireim oli Christelle Vall.

Kokku oli Elva järvede jooksu erinevatel distantsidel stardis üle 90 vapra jooksja.