Homme algab kolmas militaarajaloo festival

Põhjasõja näidislahing möödunud aasta sõjaajaloo päevadel FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Homme algab kolmas militaarajaloo festival, mis kandis varem rahvusvaheliste sõjaajaloo päevade nime.

Homme ennelõunal saavad huvilised minna varakult kohale viikingite laagrisse, mis on end sisse seadnud Pedeli ääres. Toimuvad õpitoad, muistne võitlus pehmikmõõkadega ning igaüks võib järele proovida sõidu viikingite laevaga.

Ametlik festivali avamine on kell 15 Valga spordihalli juures, kus esinevad erinevad jõustruktuurid, kohal on ka Kaitseliidu vanaautode klubi ja kontserdi annavad kaitseväe ning politsei- ja piirivalveameti orkestrid. Pool kuus õhtul etendatakse sealsamas Põhjasõja näidislahingut.

Pärast seda toimub Pedeli puhkealal politsei- ja piirivalveameti esitlus – pinnaltpäästmine jõelt.

Seejärel esinevad rahvatantsurühm Rukkilill, segakoor Rõõm ja ansambel Lindpriid.

Laupäeva hommikul ootab külastajaid rahvusvaheline vanavaralaat. Pärast linnapea Kalev Härgi tervitust taasiseseisvuspäeva puhul esinevad Piirilinna Bigband, MTÜ Kungla muusikalitrupp ja ansambel Remaining Bullet.

Kogu päeva kestab tegevus viikingite laagris. Kell 14 marsivad linnas marsruudil Peetri-Pikk-Jaama puiestee-Vabaduse sõjamehed ajaloolistes vormides, demonstreerides sealjuures sõjatehnikat läbi aegade.

Õhtupoolikul astuvad esinemistega üles veel MTÜ Valga koerteklubi ja Piirilinna Bigband.

Tähtsündmus, mis paneb rasvase punkti kogu festivalile, on näidislahing «Eesti 1944», kus näeb loomutruid lahinguepisoode eelmainitud aastal. Näidislahingus osalevad sõjaajalooklubide liikmed 12 riigist.

Tagasi üles
Back