Valga võitis esimese kodumängu ülekaalukalt

Valga/CKE Inkasso mängija Ando Tagamets (nr. 9).
Valga/CKE Inkasso mängija Ando Tagamets (nr. 9). Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eile õhtul Valga spordihallis peetud Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaali teises mängus alistas Valga KK teises liigas palliva Vasalemma/Keila Korvpallikooli võistkonna ülekaalukalt 102 : 61.

Karikavõistluste reeglite kohaselt saab madalama liiga võistkond mängu alustada kolmepunktivisetega. Valga vastu oli Vasalemma/Keila KK viiest mängijast igaühel võimalik sooritada kaks viset.

Seega alustas Valga KK mängu 0 : 12 kaotusseisust. Esimese veerandaja jooksul sulas külaliste edu üsna kiirelt, kuid siiski lõppes veerandaeg Vasalemma/Keila KK kahepunktilises eduseisus 29 : 27.

Teisel veerandajal pani Valga oma paremuse maksma ning poolajale mindi juba 54 : 38 eduseisus. Kolmandal jätkas kodumeeskond eduseisu kasvatamist ning veerandaja lõpuks seisid tablool numbrid 79 : 48 Valga kasuks.

Pääsu veerandfinaalidesse kindlustas Valga KK lõpptulemusega 102 : 61.

Karikavõistluste veerandfinaalis minnakse kolmapäeval Keilas vastamisi Tartu Ülikooli võistkonnaga.