K, 7.06.2023

Tähelepanelik nutiseadme ostja saab maandada riske

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Hästi töötavast ja kasutaja vajadustele vastavast nutiseadmest on rõõmu ja kasu palju. Enne ostu tegemist tuleb aga läbi mõelda, mida seadmelt täpselt oodatakse.
Hästi töötavast ja kasutaja vajadustele vastavast nutiseadmest on rõõmu ja kasu palju. Enne ostu tegemist tuleb aga läbi mõelda, mida seadmelt täpselt oodatakse. Foto: Erik Prozes / Postimees

Sageli laekub tarbijakaitseametisse küsimusi ja probleemide kirjeldusi seoses nutiseadme ostuga. Sestap soovitab amet tarbijail enne ostu hoolikalt läbi mõelda, millistele omadustele peaks seade vastama ning millistel tingimustel seda osta tasuks.

«Märkimisväärne osa tarbijate pöördumistest on ajendatud kiiruga tehtud valikutest ning hilisemast rahulolematusest. Seade ei vasta ootustele või sellega kaasnevad ootamatud lisakulud või probleemid,» rääkis ameti järelevalve osakonna jurist Cristen Helendi.

Ta rõhutas, et lisaks nutiseadme tehnilistele andmetele on oluline pöörata tähelepanu võimalikele lisakulutustele ning riskidele, mis seadme ostmisega võivad kaasneda. «Samuti tasub teada, et kaupleja peab tehniliselt keeruka seadme müügil kaasa andma kasutusjuhendi.» 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles