Taas hukkus õnnetuses sõidukijuht

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartumaal juhtus taas traagiline õnnetus.
Tartumaal juhtus taas traagiline õnnetus. Foto: Politsei

Tartumaal sõitis pühapäeva õhtul BMWga vasakkurvis teelt välja 46aastane autojuht, kes hukkus. Esialgsetel andmetel võis juht olla alkoholi tarvitanud.

Kella 20.50 paiku sai häirekeskus teate raskest avariist Tartu vallas Kobratu külas Jõhvi-Valga-Tartu maanteel, kus suurim lubatud piirkiirus on kuni 90 km/h. Esialgsetel andmetel sõitis Tartust Jõhvi suunas liikunud BMW 530d lauges vasakkurvis teelt välja.

Kraavi sõitnud ja üle katuse rullunud autost paiskus autot juhtinud mees välja mitmekümne meetri kaugusele kergliiklusteele nii, et sai eluohtlikke vigastusi ning suri sündmuskohal. Ka oli autos mehe elukaaslane, 33aastane naine, kes sai viga ja viidi tervisekontrolliks haiglasse. Lisaks oli autos Chihuahua tõugu koer, kes lahkus avarii sündmuskohalt teadmata suunas.

Autoroolis olnud mees ei kasutanud nõuetekohaselt turvavööd, kas kõrvalistmel kaasa reisinud naine seda tegi, on veel täpsemalt selgitamisel.

Politsei on BMWd juhtinud mehe ka varem korduvalt tabanud autoroolist ajal, mil ta oli alkoholi tarvitanud ning meest on nende rikkumiste eest karistatud. Ka naisterahvas rääkis sündmuskohal politseinikele, et nad mõlemad olid alkoholi tarvitanud. Lõpliku vastuse nende mõlema kainuse osas annab kriminaalmenetluses läbiviidav ekspertiis.

«Ühe päeva vältel on Tartumaal juhtunud kaks sarnast avariid, kus varem joobes juhtimise eest karistatud mees satub avariisse ja saab surma. Alkoholi kuritarvitamine tingib inimesel aina suurema riskikäitumise ning on vaid aja küsimus, millal sellise kurva tagajärjeni jõutakse,» märkis Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

Ta lisas, et omaette kurb tõik on seegi, et õhtuses avariis osales naine, kes kinnitas, et nii tema kui juht olid alkoholi pruukinud. «Kui otsime vastust, miks sellised avariid juhtuvad, peavad muuhulgas peeglisse vaatama need, kes oma seltskonnas joobes juhtimist tolereerivad ja seda ei takista.»

Politsei loodab tema kinnitusel siiralt, et igas seltskonnas leidub kaine grupijuht, kes peo ja napsivõtmise vältel kaalutleb, kuidas sõbrad ja ta isegi tervelt koju saavad. «Kui seltskonnas on mõni riskikäitumisega autojuht, kes on joobes juhtimise eest karistatud või näiteks arutult kihutab, võtke selliselt juhilt autovõtmed hullema ennetamiseks ära.»

Politsei toonitab sedagi, et ei ole olemas pikki või lühikesi vahemaid, mis joobes juhtimist vähem või enam õigustaks. «Nii mõnelgi juhul on joobes juhid andnud politseile selgitust, et neil oli »vaid« pool kilomeetrit vaja sõita. Ometi pole nood sellegi vahemaaga hakkama saanud ilma et kraavis ja viga saanuna ei lõpetaks,» kirjeldas politseinik.

Sel aastal on politsei kõrvaldanud juhtimiselt 3787 alkoholi tarvitanud juhti, mullu samal ajal tabasid korrakaitsjad 3636 purjus juhti. Joobes juhid on tänavu põhjustanud 262 inimkannatanutega avariid, mullu samal ajal 277 avariid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles