Võltsravimite hulk suureneb iga aastaga kümnendiku võrra

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

2020. aastal võib võltsravimite müük ulatuda 42 miljonit pakendini, kui ei rakendata täiendavaid abinõusid nende leviku vältimiseks.

FOTO: Sander Ilvest

Praegu on kooskõlastusringil ravimiseaduse muudatused, millega võetakse 2019. aasta veebruarist kasutusele täiendavad ravimite turvaelemendid. Euroopa Liidu määruse jõustamisega luuakse üleeuroopaline ravimite ehtsuse kontrolli süsteem, mis peab välistama võltsravimite sattumise Euroopa turule.

«Võltsravimite kasutamine on kasvav probleem ja üha sagedamini on selliseid ravimeid leitud ka Euroopa turult. Võltsitud ravimid sisaldavad tavaliselt halva kvaliteediga koostisaineid, ei sisalda ettenähtud toimeaineid või sisaldavad neid vales koguses. Sellised tooted on rahva tervisele tõsine oht,» ütles sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna juhataja Eda Lopato. 

«Võltsitud ravimite eristamine ehtsatest on keeruline ka spetsialistidele, kuna silmaga nähtavat erinevust ei pruugi olla. Seetõttu on Euroopa Liidus loomisel süsteem, mis võimaldab edaspidi tuvastada ravimiehtsust igas ravimite tarneahela etapis,» selgitas ta.

Tagasi üles