Takistusjooks vääris oma nime

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Takistusjooks oli sedapuhku oma nime väärt: just selle ajaks muutus palav päikesepaisteline ilm ühtäkki rajuks paduvihmaks, mis muutis jooksu ülimalt raskeks, kuid pealtvaatajatele vaatemänguliseks. Foto: Erakogu

Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus tuli medaleid nii Valga, Võru kui ka Põlva maakonna sportlastele.

Kui odaviskes võitsid Valgamaa sportlased lausa neli medalit – Magnus Kirt kulla, Tanel Laanmäe ja Marcella Liiv hõbeda ja Mirell Luik pronksi –, siis viienda medali võitis Valga valla spordiklubi Beavers sportlane Johanna Ardel 3000 meetri takistusjooksus.

"See oli tõeliselt ekstreemne situatsioon, mida varem ma kogenud ei olnud,« kommenteeris Ardel. »Olen varem ka võistelnud vihmaga, kuid see, mis minu jooksu ajal juhtus, oli täielik šokk nii jooksjatele kui ka pealtvaatajatele. See, et sellistes tingimustes isikliku rekordi jooksin ja hõbemedali sain, oli super. Hooaja põhivõistlus läks edukalt ja praegu otsin veel võistlusi, kus saan oma head vormi realiseerida," lisas Ardel.

5000 meetri jooksus oli ta neljas.

Põlvast pärit Maicel Uibo võitis kolm medalit: kulla 110 meetri tõkkejooksus ja teivashüppes ning pronksi kõrgushüppes.

Võru kergejõustikuklubile Lõunalõvi tõi Õilme Võro aga kaks medalit: kulla 100 meetri jooksus ja hõbeda 200  meetri distantsil.