Kohvikutepäev ulatub üle terve valla

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Kodukohvikute päevad on populaarsust kogunud üle Eesti.Pakutakse nii kehakinnitust kui ka meelelahutust.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Pühapäeval avab Põlva vallas uksed 17 kodukohvikut. Neist igaühe korraldajad püüavad luua oma kohvikule omapärast atmosfääri või tuua kohale esineja, et külastajad saaksid kohvikust maksimaalse naudingu.

«Mõnes kohvikus saab kuulata elavat muusikat, teises on kohal DJ. Mõnel pool saab sporti teha, teisal on lasteala,» tõi kohvikutepäeva üks korraldajaid Monica Sasi näiteid. Kokku on ettevõtmisel eestvedajaid kolm ja nad on koondunud MTÜsse Loomiseks Loodud.

Sellisel kujul saab kodukohvikute päev vallas teoks esimest korda. «Põhjuse selline päev korraldada andis eelkõige asjaolu, et meil on nüüd suurem vald. Varem on selliseid ettevõtmisi olnud näiteks Taevaskojas ja Ahjal,» rääkis Sasi.

Nüüd aga soovitakse ühendada kõikjal Põlva vallas tegutsevad hobiküpsetajaid, väikeettevõtjaid ja aktiivseid kultuurielu nautlejaid. Samuti ajendas päeva korraldama see, et sellised üritused on paljudes kohtades üle Eesti suurt populaarsust kogenud.

«Ma ise ei olegi varem ühelgi kohvikutepäeval käinud,» tunnistas Sasi. «Pole lihtsalt jõudnud. Ehk tänu sellele on ideed värskemadki.»

Tagasi üles