Hispaania välisminister avaldas kahetsust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

«Rääkisime Hispaania kolleegiga toimunu asjaoludest ning leppisime kokku, et teeme raketi leidmisel ning uurimise läbiviimisel tihedat koostööd,» ütles Eesti kaitseminister Jüri Luik.

FOTO: TAIRO LUTTER/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Peaminister Jüri Ratas arutas telefonivestluses NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga eile Eesti õhuruumis toimunud intsidenti, mille käigus tulistati eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingrakett.

«Ütlesin NATO peasekretärile, et see on tõsine juhtum ja oleme Eestis mõistetavalt selle pärast väga mures. Tänu jumalale, et teadaolevalt ei saanud keegi intsidendi tagajärjel vigastada,» lausus Ratas.

«Palusin NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi, et NATO võtaks eilset vahejuhtumit väga tõsiselt ning tegeleks asjaolude kiire väljaselgitamisega. Pole kahtlust, et meie ametiasutused panustavad sellesse igakülgselt. Sain peasekretärilt kinnituse, et ka NATO ja õhuturbega vahetult seotud liitlased teevad sama. NATO õhuturbemissioon on oluline osa Eesti ja kogu alliansi julgeoleku tagamisest,» ütles peaminister.

Hispaania kaitseminister Margarita Robles Fernández avaldas täna kaitseminister Jüri Luigega toimunud telefonivestluses sügavat kahetsust eile Balti õhuturbemissiooni käigus toimunud intsidendi pärast.

«Rääkisime Hispaania kolleegiga toimunu asjaoludest ning leppisime kokku, et teeme raketi leidmisel ning uurimise läbiviimisel tihedat koostööd,» ütles Luik.

Mõlemad ministrid rõhutasid NATO õhuturbemissiooni olulist rolli alliansi julgeoleku tagamisel ning selle jätkumise vajalikkust.

Tagasi üles