Valkas selguvad Baltimaade parimad tuletõrjesportlased

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Päästjad kutsevõistlusel.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Läti Valkas algavad neljapäeval kaks päeva kestvad Baltimaade tuletõrjespordi võistlused, kus demonstreeritakse tuletõrje kutseala tippmeisterlikkust.

Kahel päeval saab näha tõsiseid heitlusi neljal alal: tuletõrjevahenditega 100 meetri takistusriba läbimises, konksredeliga torniharjutuses, meeskondlikus tuletõrjevahenditega 4x100 meetri teatejooksus ja meeskondlikus mootorpumbaga lahinghargnemises.

Kuigi kõik võistlusalad on välja kujunenud praktilistest tuletõrje- ja päästetöödest, on siiski tegemist täpsete reeglitega spordialaga, mida maailmas tuntakse ja harrastatakse väga kõrgel tasemel. Eestit esindab võistlustel 25 tuletõrjesportlast.

Võistlus nimega Balti Matš on ühtlasi Baltimaade päästeala juhtide mitteformaalseks suviseks kokkusaamise kohaks. Külalistena osalevad Valgevene, Poola ja Tšehhi delegatsioonid ning võistlused avab Läti peaminister Māris Kučinskis.

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul on Eestis tuletõrjesporti harrastatud üle 80 aasta ja täna tegeleb sellega aktiivselt ligi 100 inimest.

„Tuletõrjesport ei pea olema ainult saavutussport, vaid spordiala, mis tagab hea füüsilise vormi ning annab oskusi ja kogemusi igapäevaseks päästetööks, lisaks on see ala, mille abil saab iga päästeorganisatsioon kasvatada noorsportlastest järelkasvu päästjatele,“ lisas Tammearu.

Lisaks võistlustele toimuvad ka Baltimaade päästeala juhtide kohtumised, et arutada riikidevahelise päästealase koostöö toimimist.

„Eelmise nädala põlenguga Lätis Mazsalacas Eesti piiri lähedal rakendus otseselt riikidevahelise päästealase koostöö leping ning see tõestas igati sarnase koostöö vajalikkust nii kahepoolselt kui ka kõigi kolme Balti riigi vahel,“ ütles Tammearu.

Tagasi üles