Politseinikud keskenduvad Tallinna-Tartu maanteel kiirusele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Avalik kiirusemõõtmine

FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Neljapäeval ja reedel mõõdab viis politseipatrulli 12 tundi järjest kiirust Tallinna-Tartu maanteel. Suuremahulise kiirusemõõtmisega soovitakse rahustada liiklust suure liiklussagedusega maanteel.

«Valisime Tallinna ja Tartu vahelise maanteelõigu, sest see on suure liiklussagedusega ning tänavu seitsme kuuga juhtus seal mullusega võrreldes kümme rasket õnnetust rohkem. Tallinna ja Tartu vahelisel maanteel on tänavu surma saanud kolm liiklejat: kaks Harjumaal ja üks Jõgevamaal,» selgitas politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Ta lisas, et kolme prefektuuri ühise kiirusemõõtmisega soovitakse näha, millist mõju suuremahuline liiklusjärelevalve roolikeerajale avaldab.

«Juhid peavad +10 km/h tunnis sõitmist normaalsuseks, seda nii maanteel kui ka linnas. Kuid lubatud piirkiiruse lõhkisõitmine suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ja seda, et keegi saab surma. Eesmärk on sekkuda iga väiksema kiiruseületamise korral,» ütles Loigo.

Täna on patrullid maanteel kella 7st hommikul kella 19ni õhtul. Homme alustavad politseinikud kiirusemõõtmist kell 10 hommikul ning teevad seda pea 12 tundi. Kokku on Tallinna ja Tartu vahel viis patrulli, kilomeetritel 7 kuni 42, 42 kuni 77, 77 kuni 112, 112 kuni 147 ning 147 kuni 182.

Tagasi üles