Sisukord
Paberleht
Postimees

Sangaste kirikuisa Ivo Pill tegutseb poliitikas ja sõidab tsikligagi

4 min lugemist
  • Ivo Pill sai motopisiku juba noores eas.
  • Eelmistest valimistest saati on Pill Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige.
  • Kuigi õpetaja tegeleb inimeste aitamisega, on tal ka oma vaenlased.
Ivo Pill õppis tsikliga sõitma juba poisikesena, sest ei viitsinud pikki vahemaid jalgsi läbida. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Sangaste hingekarjane Ivo Pill ütleb ise enda kohta: «Ma ei ole endale seda küsimust esitanud, kas olen suur, keskmine või väike õpetaja. Minu asi on õpetada.» Kuid kooli ja koguduse õpetajaamet on vaid osake värvika mehe tegemistest.

Tellijale Tellijale

Enne Ivo Pilliga kohtumist pidi talle kindlasti ette helistama, et ta saaks oma suhtekorraldaja kinni panna. Suhtekorraldajaks nimetab õpetaja oma koera, kes pidi võõraste vastu hammast ihuma. Kirikumees rääkis, et kaks mustlast käisid näiteks ta juures autoakusid küsimas ja kui ta neile eitavalt vastas, muutusid mehed pealetükkivaks.

«Nad nägid, et seisan kepiga trepi peal, ja arvasid, et võivad hakata natuke jutukamaks muutuma,» sõnas Pill. Pärast suhtekorraldaja ilmumist kadusid mehed kui tina tuhka. Ivo Pill rääkis naeratades, et kui politsei hiljem nende mustlaste autot üle vaatas, polnud seal ühtegi akut, vaid muruniidukid ja teised kodumasinad, mis küllap kaasa võetud võõrastest hoovidest.

07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto