Otepää katsetab uudset tänavavalgustit

Tänavavalgustuse uuendamisega tegeletakse Valgamaal ka Otepää linnas, kus on esialgu katseliselt kasutusel RALED-lamp.

FOTO: Monika Otrokova

Oktoobri lõpuni katsetatakse Otepääl Pärna tänaval uut LED-valgustil põhinevat tänavavalgustit – RALED lampi.

Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuhi Monika Otrokova kinnitusel on RALED-lamp uus patenteeritud energiatsäästev ja ökoloogiliselt puhas valgustuslahendus, mis välja töötatud Saksamaal.

Võrreldes Eestis levinud LED-lambiga, on RALED-lamp tema andmetel suuteline võimedama valgusvoogu kuni 5 korda. RALED-lambid sobivadki just tänavatele, parkidesse ja tööstuspiirkondadesse.

RALED-lambi maaletooja Quantum Lights OÜ müügijuhi Jürgen Vesteri andmeil on taolisi valgusteid veel Eestis Narvas, Kohtla-Järvel, Jõhvis, Tallinnas ja Järvakandis. Otepääle sooviti uudse tehnoloogiaga valgustit proovima tulla Vesteri sõnul sellepärast, et Vesteri meelest on tgeu innovatiivse kohaga.

Otepää valla heakorraspetsialist Urmas Kuldmaa ütles, et esimese RALED-lambi prooviperiood kestab oktoobri lõpuni. «Selle aja jooksul võrdleme RALED-lambi energiasäästlikkust ja võimsust LED-lambiga,» rääkis Kuldmaa. «Soovime uut tehnoloogiat selle sobivusel kasutada edaspidi Otepää linnatänavate valgustamisel.»

Moodsate tänavalgustustehnoloogiatega on Otepääl ka varem tutvust tehtud – 2010. aasta detsembri lõpus paigaldati Otepääle Pikal tänaval 15 uut LED-valgustusega tänavavalgustit.

Tagasi üles