R, 2.12.2022

Vähemalt nelja korrusega kortermajadesse tuleb paigaldada lift

LEPM
Vähemalt nelja korrusega kortermajadesse tuleb paigaldada lift
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Urve Palo.
Urve Palo. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas määruse, mille kohaselt tuleb lift paigaldada hoonetesse, kus eluruumid asuvad neljandal korrusel või kõrgemal. Lifti paigaldamise nõue esitatakse üksnes püstitatavatele ehitistele.

«Määruse muutmine on tingitud vajadusest tagada igale inimesele võrdseid võimalusi pakkuv, väärikas ja iseseisev toimetulek,» ütles minister Palo.

«Lift annab tegutsemisvabaduse ja iseseisvuse kõigile seal elavatele inimestele ja nende külalistele. Liftist on abi ratastooliga liikujatele, ajutise liikumispiiratusega inimestele, eakatele, kes ei jaksa trepist käia, või peredele, kus kasvab väikeseid lapsi,» lisas Palo.

Lifti paigaldamise nõue neljakorruselistele või kõrgematele hoonetele kehtib üksnes tulevikus ehitatavatele elamutele. Nõuet ei rakendata, kui ehitusprojekt on koostatud enne 1. augustit 2019. Kuna lifti paigaldamine tagantjärgi on üsna kulukas, ei pea olemasolevate ehitiste ümberehitamisel või laienemisel määruse nõuetest lähtuma.

Määrus kohaldub ehitusprojektidele, mis võimaldab ettevõtjal oma töö ümber korraldamist selliselt, et ehitise kavandamisega seotud töid ei pea ümber tegema.

Märksõnad
Tagasi üles