Ratas kutsub Eesti ainulaadset looduskeskkonda väärtustama

Jüri Ratas

FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti looduse päeva välja kuulutades kutsus peaminister Jüri Ratas hoidma ja väärtustama Eesti erakordset ning ainulaadset looduskeskkonda.

«Meist kõigist sõltub, millise kodumaa ja keskkonna pärivad meie järeltulijad,» ütles Ratas oma avasõnavõtus laupäeval Vargamäel asuvas Tammsaare majamuuseumis. Ratas lisas, et kõigil tuleb hoida ja väärtustada Eesti erakordset ning ainulaadset looduskeskkonda.

«Soovin väga, et täna saadud positiivne emotsioon ja huvi looduse vastu saadaks meie inimesi terve aasta. Sest loodus meie ümber on võrratu ning avastamist väärt aastaringselt,» ütles Ratas. «Loodan südamest, et saja aasta pärast, kui me tähistame järgmist Eesti suurt juubelit ja Eesti looduse päeva, saavad inimesed ka siis Eestimaa kaunist loodusest rõõmu tunda.»

Eesti looduse päev on sündmus EV100 suvisest peonädalast, mis ühendab endas ligemale pooltsadat võimalust külastada looduskeskusi, muuseume, ühinguid ja seltse ning Eesti loodust paremini tundma õppida, seda väärtustada ja hoida. Sellel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused.

Laupäeval kuulutas peaminister välja ka Eesti parima metsamajandaja. Sündmus toimus Eesti looduse päeva raames ning algas kell 15 Haapsalu külje all Uuemõisa metsapargis.

Konkurss Eesti parimate metsamajandajate väljaselgitamiseks toimub tänavu juba 25. korda ning seda korraldab erametsaliit koostöös Erametsakeskusega.

Tagasi üles