Eakate elu edendajad saavad festivalil tänu osaliseks

LEPM
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mullu sai kategoorias «Tegu eakale» laureaadiks klubi Tartu Maraton juhatuse esimees Indrek Kelk.
Mullu sai kategoorias «Tegu eakale» laureaadiks klubi Tartu Maraton juhatuse esimees Indrek Kelk. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Üheksandat korda toimuv konkurss «Aastad täis sära ja väärikust» ootab teateid eakatega seotud säravatest algatustest, et neid tunnustada. Ettepanekuid oodatakse 17. septembrini.

Konkursiga soovitakse ergutada ja tunnustada inimesi või ettevõtmisi, kes või mis on muutnud eakate elu paremaks. Tunnustatakse 2017.–2018. aasta positiivseid tegusid, mis tehtud eakatele mõeldes või eakalt endilt kogukonnale, kuid teenimatult tähelepanuta jäänud. Parimad teod ja algatused pärjatakse 60+ festivalil Tallinnas Salme kultuurikeskuses laupäeval, 6. oktoobril.

Ajakirja 60+ ja mittetulundusühingu Eakate Festival korraldatav festival kannab tänavu motot «Eesti 100».

Ajakirja peatoimetaja Eve Rohtla sõnul on inimese jõudmine saja-aastase verstapostini kahtlemata suur saavutus, aga ükskõik mis eas tehtud väärikas tegu on tunnustust väärt.

«Vahel mõtleme, kuidas küll inimest tehtu eest tänada. Justkui aitäh-sõnast jääks vajaka. 60+ festivalil märkame neid säravaid inimesi, elukogenud inimeste kõrval ka noori, kelle idee või tegu on seenioride elu paremaks muutnud. Täname neid siis suurelt,» lisas ta.

Konkursi korraldaja julgustab inimesi saatma oma ettepanekuid ka siis, kui mõni algatus ühegi konkursi kategooria alla justkui ei sobiks.

Konkursil osalemiseks tuleb saata kirjeldus e-aadressil info@60plussfestival.ee või postiaadressile Ajakiri 60+, Tartu 8, 71020 Viljandi. Kirjelduse pikkus on maksimaalselt üks lehekülg. Juurde võib lisada 1–3 fotot.Samuti tuleb kirja panna saatja kontaktandmed: nimi, aadress, telefon, e-post.

Arvesse lähevad 2017.–2018. aasta jooksul tehtud teod. Tähtaeg konkursitööde saatmiseks on 17. september.

KONKURSI KATEGOORIAD

• Eakalt kogukonnale

• Eakalt järeltulijale

• Eakad kui kultuurikandjad

• Tegu eakale

• Elutööauhind

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles