Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu ja Valga kinnitasid kandidaadid Keskerakonna kongressiks

Alar Nääme FOTO: Arvo Meeks / LEPM

Tartu linna piirkonna ja Valgamaa piirkonna juhatused näevad esimehe Jüri Ratase jätkamist erakonna eesotsas. Juhatusse pakuvad piirkonnad aga erinevaid nimesid erakonna tipp-poliitikutest.

Tartu piirkonna juht Aadu Must sõnas, et erakonna esimehe Jüri Ratase võime panustada päevas rohkelt töötunde nii peaministrina kui ka erakonna esimehena on märkimisväärne ning teist sellist kandidaati silmapiiril ei ole „Võiduka tulemuse jaoks Riigikogu valimistel on senise esimehe jätkamine kahtlemata vajalik, mistõttu Tartu piirkond Jüri Ratase kandideerimise ka hea meelega üles seadis,“ põhjendas Must, kes lisas, et Ratas on end peaministrina ja erakonna esimehena tõestanud nii eestvedaja kui ka meeskonnamängijana.

 

Valgamaa piirkonna juht Alar Nääme sõnas, et Keskerakond on  peaminister Jüri Ratase valitsuses saanud ellu viia mitu olulist punkti, mis olulised ka Valgamaale. „Valgamaa sissetulekuid arvestades oli tulumaksuvaba miinimumi tõus 500 euroni kahtlemata oluline samm. Samuti on senisest rohkem tähelepanu pööratud tähelepanu regionaalarengule ja tõstetud omavalitsuste tulubaasi, mis andis väiksematele linnadele ja valdadele lisavõimalusi kohaliku elu korraldamisel,“ rääkis Nääme. Pere rahakotti säästab tema sõnul ka tasuta ühistransport, mis lisaks maakonnale on volikogu otsusega tasuta ka Valga linnas.

 

Juhatusse esitati Tartu piirkonna poolt Mailis Reps, Kadri Simson, Kersti Sarapuu, Enn Eesmaa, Taavi Aas, Aadu Must, Kalev Kallo, Anneli Ott, Jaanus Karilaid ja Marina Riisalu. Valgamaa piirkonna kandidaadid on Märt Sults, Jaanus Karilaid, Mihhail Kõlvart, Vadim Belobrovtsev, Siret Kotka-Repinski, Peeter Ernits, Jaak Aab ja Eha Võrk.

 

Tagasi üles
Back